Jak jsem vyřešil pouzdro na Apple Pencil

pouzdro Apple Pencil

Když jsem poprvé vytáhl na natáčení Apple Pencil, kolegové mi řekli, že s ním vypadám jako poslíček z kurýrní služby. Nenechal jsem se tím odradit, a Apple Pencil využívám spokojeně dál. Problém však mám s jejím uchycením na iPad Pro 9,7. Na obalu se magnetem neudrží a žádné komplexní rozumné řešení se neprodává.

Po několika pádech, hledání krytky konektoru a obavách o poškození v tašce jsem přemýšlel nad nákupem obalu pro samotnou tužku. Jenže cena a přidaná hodnota těch originálních, které jsou na trhu, spolu na nekorespondovaly. Koupit si skoro za 1000 Kč obal, co nepřinese žádné řešení, jen bude krytem pro hrot a čepičku konektoru, mi přišlo zbytečné.

Po zkoumání možností, které nabízí e-shopy včetně Aliexpressu, jsem nenašel nic, co by mi vyhovovalo, bylo praktické a přiměřeně cenově dostupné. Nakonec jsem vyrazil do obyčejného papírnictví. Tady se mi za 57 Kč podařilo koupit malé pouzdro na tužky do kterého se Apple Pencil pohodlně vejde. Navíc mám tam i možnost vložit propisku a případně další tužku.

Pouzdro je lehké a skladné. Samozřejmě nepůsobí tak elegantně jako některé značkové obaly, ale splní stejnou funkci – ochrání před poškozením a ztrátou. A o to jde na prvním místě.